štvrtok 18. januára 2018

Lisa Kleypasová - Bezohľadný darebák


Anotácia:
Devon Ravenel má povesť nemravníka, ktorého čaru jednoducho nemožno odolať. Nečakane sa stáva dedičom panstva a titulu. Prestížne postavenie v spoločnosti však ide ruka v ruke s nechcenými povinnosťami. Devon sa tak nevyhne zodpovednosti ani viacerým nepríjemným prekvapeniam. Jeho panstvo sa topí v dlhoch a sídlo obývajú tri sestry zosnulého grófa, mladé dámy bez príjmu a vena. Spoločnosť im robí Kathleen, lady Trenearová, krásna mladá vdova. Jej bystrý úsudok a odhodlanie narazia na Devonovu nebezpečnú povahu. Kathleen vie, že zhýralcovi nemôže veriť, no ich vzájomná príťažlivosť sa nedá poprieť. Devon sa zaprisahá, že urobí všetko pre to, aby mu patrila. Kathleen sa márne bráni jeho prefíkanému zvádzaniu. Dokáže si ho udržať od tela a odolá bezohľadnému darebákovi?

O knihe:
original - Cold-Hearted rake
- 1. časť zo série Osudy rodu Ravenelovcov:
Bezohľadný darebák; Nemilosrdný magnát; Neodolateľný pokušiteľ; Hello Stranger
obálka - krásna. Páči sa mi ta modro-zelená v kombinácii s ružovou. Krásne šaty, sympatická hrdinka, kvety, dom... No rozplývam sa.

Moje pocity:
- pozor budem sa rozplývať!!!
- začnem tým, že nad knihou som pekne dlho slintala (dobre nie až tak dlho, ale pre mňa to bolo dosť dlho), ale keďže ja nekupujem knihy za nehorázne sumy. Som skôr výpredajový človek, tak nebolo šance (ak by som ju nevyhrala) ako sa k novinke dostať, ale potom som ju dostala od mojej super exkolegynky, aj s krásnym venovaním :*
- musím sa priznať, že keď som knihu prečítala, tak som nevydržala a stiahla som si aj druhú čas, aj keď v otrasnej kvalite a prečítala som si aj tu a teraz čakám na nejakú dobrú ekšn (alebo kým mi neprasknú nervy) a potom si kúpim aj dvojku aj trojku
- Lisa je jednou z mojich top autoriek, takže by sa dalo povedať, že som neobjektívna, ale to určite nie. Ja dokážem jej romány aj sprdnúť (hlavne, keď sú krátke). Táto kniha bola jednoducho úžasná.
- od začiatku ma vtiahla a nemala som chuť ju ani odložiť. Jedine, keď som sa k nej na chvíľu musela pritúliť alebo ju pusinkovať. Táto autorka píše úžasne. Dej nie je len tak posplietaný a bars ako zošití. Je tam presné, ozdobné vyšívanie. Dialógy sú vtipné, akčné.
- kto alebo čo dokáže presvedčiť bezohľadného darebáka, aby sa postaral o rozpadávajúce sa panstvo topiace sa v dlhoch, o vdovu po bratrancovi a jeho tri sestry? Plus podnájomníci, kone, problémy... Bola som zvedavá, či to bude len láskou alebo to má Devon v sebe a je naozajstný hrdina.
- West, brat hlavného hrdinu, sa mi tiež páčil. Aj keď na začiatku som ho brala ako skrachovaného alkoholika súceho akurát tak, aby behal za chľastom a ľahkými ženami a zomrel v nejakom súboji alebo sa upil k smrti. Postupne sa začal vyvíjať k lepšiemu. Vedela by som si ho predstaviť ako hlavného hrdinu.
- mám rada dialógy, ale opisy ma občas nudia (ale aj dialógy môžu byť občas nudné až trápne), ale Lisa vie veľmi pekne opisovať. Jej knihy sa čítajú samé. Jednoducho ani neviete ako a ste zahĺbený v deji a všetko prežívate s hlavnými hrdinami. Aspoň tak to mám ja.
- frustragické :D Pandora vymýšľala nové slová, lebo niekedy sa obyčajným slovom nedalo vyjadriť ako sa cíti. Bode, ja som toto dievča milovala. Teda obe dvojičky boli bláznivé, takže určite (dúfam), aj knihy o nich budú rovnako bláznivé a plné života.
- v niektorých sériách to riešia autorky, tak že na konci každej knihy nás navnadia na pár, o ktorom bude ďalšia kniha, ale Lisa nám ďalší pár podávala pekne skoro od začiatku. Síce len tak jemne náznakovo, potom trošku hlbšie a jednoducho ste sa museli tešiť na ich knihu. Aj keď Helen mi možno prišla trochu nudná, utiahnutá myška, ale mala nejaké tajomstvo a mala úžasnú záľubu - orchidei. Takže ak by nás nenavnadila ona, tak určite aspoň tieto body trochu hej.
- už v tejto časti mi učaroval Winterbornov obchodný dom. Dnes je to síce normálne, ale viete si predstaviť obchod v tej dobe, kde sa nachádzalo úplne všetko? A tie "staré" veci - šaty, rukavice, klobúky, kozmetika a samozrejme knihy. Nemôžem zabudnúť na knihy. A tá zmeska ľudí. Bohatí, šľachtici, obyčajný obchodníci... Jedna taká maličká návšteva by ma celkom potešila.
- táto autorka opisuje vo svojich knihách všetko. Od rozpadávajúcich sa farmárskych domov, cez farmárčenie až po krásne šaty s čipkami... No proste v jej knihách si môžete prečítať o všeličom. Z každého rožka troška. A je to aj zaujímavo podané. Nemám z toho pocit, že to tam narvala len aby pridala nejaké tie stránky do knihy. Skôr ma to všetko zaujalo a prečítala by som si o tom viac.
- aj keď sa Devon vrátil do deja až niekedy v tretine, vôbec mi nechýbal. Lebo sa tam toho dialo toľko zaujímavého a popritom sme s ním boli v kontakte inak. To sa mi často nestáva. Ja mám rada, keď sú hrdinovia spolu čo najčastejšie. Pomaly stále. Ale tu mi to nevadilo, lebo stále sa niečo dialo. Každá jedna stránka bola bohatá na úžasné slová, príbehy, dej. Ja vravím, že táto spisovateľka ma raz roztopí.
- zistila som, že vanilka je druh orchidei. Vedeli ste to? Ja nie a prišlo mi to zaujímavé. Hneď som mala chuť ju začať pestovať, až pokiaľ som sa nedočítala, že je veľmi zložité (veeeeeľmi), aby ste sa dostali k nejakým plodom (vanilky) pri jej pestovaní.
- koniec mi prišiel trochu taký zrýchlený a sladký, ale aj tak bol dobrý
- asi by aj stačilo. Čo poviete? Ešte spomeniem, že túto knihu môžem odporučiť všetkými desiatimi a už končím.

Za mňa:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za komentár. Teším sa z každého jedného :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...