sobota 25. apríla 2015

Spotrebovaná kozmetika (január - marec) 2015

Tento článok som mala v pláne už začiatkom apríla, ale teraz toho mám zase dosť, takže som rada, že sa mi podarí vypustiť aspoň občas nejaký článok a aj niečo prečítať a oddýchnuť si.

Dnes tu budeme mať 21 veci (na mňa celkom dosť, ale za 3 mesiace celkom málo). Nie je to v poradí v akom som to spotrebovala. Ja som v tomto fakt hrozná. Chcela by som napísať nejaký zaujímavý článok o mojej kozmetike, ale vždy z toho vyjdu len nejaké útržkové oznámenia. Ale aj tak dúfam, že sa vám to bude páčiť, že sa v niečom možno zhodneme a možno, že aj nie. Poďme nato.


Purity Vision, BIO kokosový olej


- na tvár u mňa nie - silno vonia, kokosovo (prekvapivo :D), ale na mňa je to silná vôňa na tvár.
- na vlasy, tiež som tomu neprišla na chuť - nevidím v tom nejaký rozdiel. Takže ten čas, čo trávim s týmto olejom na vlasoch dám radšej niečo iné na hlavu. Neprišiel mi ako kamarát pre mastné vlasy. Neviem mala som z kombinácie moje mastné vlasy a kokosový olej divný pocit.
- na telo áno - krémovať si s ním telo ma bavilo, ale keď bol tuhý bolo to trochu zložitejšie a zase v lete, keď je olejový, tak som potom dosť mastná, ale až tak mi to nevadí. Radšej mastná na tele ako sušienka. Mastnota mi vadí len na tvári a vlasoch.
- na varenie - som ani neskúšala. U mňa je varenie. U mňa je varenie špecifická kategória. Pomaly sa do toho dostávam, ale musím sa tlačiť.
- MOŽNO KÚPIM ZNOVA


Isolda, hydratačný krém na ruky, včelí vosk s UV filtrom


- keďže sa mi pokazil obal (odtrhol sa vrch) a nedal sa zavrieť vytlačila som ho do 2 téglikov a používala pri stole a pri posteli
- vôňa v pohode. Niečím to vonia, ale neviem čím, ale nie je to nepríjemná vôňa.
- rýchlo sa vstrebáva a celkom dobre hydratuje. Nie je to, že padám na zadok, ale lepšie ako niektoré iné krémy, ktoré po chvíli ani neviem, že som si natrela.
- NEKÚPIM ZNOVA


Skin Blossom, ošetrujúci krém na ruky


- vyskúšala som ho 3x. S obrovským sepazaprením, ale stačilo mi. Tá vôňa je hrozná. Nesmrdí, ale strašne ma z nej vždy rozbolí hlava. Na mňa je hrozne silná. Zdedil ho priateľ a používať ho môže, len keď nie sme spolu, ale jemu sa páči.
- NEKÚPIM ZNOVA (tento som inak vyhrala :P)


Generica, Vitamin E


- možno mi to aj kúsok zlepšilo nechty, ale nezdá sa mi. Možno je to aj tým, že som to nepoužívala presne, ale hold to som ja. Ja keby mám brať antikoncepciu už mám 40 detí, lebo by som ju jednoducho zabúdala jesť.
- ale myslím si, že ako doplnok určite ešte KÚPIM. Možno v inom balení a od iného výrobcu, ale kúpim.


Alverde, telové maslo, Hibiskus Sheabutter


- používala som ho na noc (ostalo mi iba jedno, jedno som dala do GW a jedno mi skonfiškoval priateľ, ale aj tak som ho používala viac ja)
- vôňa bola že jeeeeej. Konzistencia dobrá, hustejšie, ale nie moc, mastné, ale nie príliš. S hydratáciou to bolo už také trochu slabšie.
- cena bola na také občasné rozmaznávanie celkom v pohode cca 1€ síce za niečo tak malinkaté, ale ako darček alebo na rozmaznávanie prečo nie.
- rýchlo sa minulo (cca mesiac a to som mala načaté aj iné krémiky)
- taktiež ma trochu mrzelo, že som ho musela používať hneď, lebo sa nedalo zavrieť. Ten vrchnák sa stále preťahoval / pretáčal.
- MOŽNO KÚPIM ZNOVA


Maybelline, the colossal volum´ express, smokey eyes špirála


- kefka je celkom veľká, ale dalo sa s ňou maľovať
- vydržala mi cca 5 mesiacov (minula som ju pred Vianocami, teda neminula, ale vtedy začala byť divná). Povedala by som, že opadávala a trošku už začala smrdkať.
- za tie prachy nič moc. Mala som už aj lepšie.
- NEKÚPIM ZNOVA


Gilette Simply Venus 3, žiletky


- boli asi najlepšie z týchto jednorázoviek čo som zatiaľ mala. Dobre sa s nimi holilo.
- ASI KÚPIM ZNOVA


Mio Valentino, krém na ruky


- nič moc teda. Vôňa v pohode, ale žeby regeneroval nie a ani hydratácia sa nekonala. Čakala som, že bude fajnový a nakoniec horšie ako obyč indulona.
- NEKÚPIM ZNOVA (bol to darček)


Purity Vision, Ružová voda

(FOTKA nevydalo, ale hádam každý vie ako táto voda vyzerá)

- zvykla som si používať pleťovú vodu po umytí. Utrieť pleť, prestreknúť a naolejovať.
- s vôňou som sa chvíľu pasovala, ale nakoniec som si zvykla.
- ASI KÚPIM ZNOVA, ale rada by som skúsila ešte aj iné vody


Med, od včelára (presnejšie od včiel:P)

(FOTKA nevydalo, lebo med som mala odliaty v zavaraninovom poháriku a keďže predtým som to zabudla odfotiť, tak je blbosť fotiť prázdny zavaraninový pohár:)

- čítala som na blogu modrá púpava TU článok o umývaní tváre s medom. Už raz (dávno) som to skúšala, ale strašne to lepilo na tvári, ale teraz ako som sa umývala, najskôr som si namočila pleť vodou, potom dala med na vlhke ruky a umývala. Bolo to fajn a lepšie ako umývať sa nejakými chemickými somarinkami. (Len čo by nato povedal Pán Včielka.)
- cítila som sa ako nejaká kráľovná. Také príjemné hýčkanie.
- MOŽNO KÚPIM ZNOVA


Pleťový olej Neroli


- moja prvá skúsenosť s olejom na pleť. Vyhrala som ho na modrej púpave a týmto im ďakujem, že som sa naučila používať pleťové oleje, lebo predtým som si myslela, že na moju mastnú pleť to je určite blbosť a komu by sa to chcela olejovať sa, ale strašne som si to obľúbila.
- vonia tak citrusovo. Mne sa vôňa veľmi páčila. Priateľovi ani moc nie, ale určite sa mu viac páčila ako levanduľa.
- s pleťou mi extra zázraky nespravil, takže skôr skúsim iné oleje
- je to úplne úžasný nápad baliť olejčeky v takejto veľkosti, lebo človek ich môže viac vyskúšať a zistiť, ktorý mu sadne. Takisto sa mi páči balenie, lebo je to pevný, umelý materiál. Síce sa mi na začiatku nepozdával ten veľký otvor, ale nakoniec som si zvykla. Cez papierovú etiketu (alebo ako to nazvať) bola aj taká fólia, ale tá sa postupne odlepila, takže to nevyzeralo najlepšie, ale vystavovať som to nevystavovala, takže nevidím na tom nič zlé a prečítať sa text aj všetko dalo až do konca, takže pohoda.


Garnier, hydratačný nočný krém jazmín


- už som ho raz používala. Teraz som si ho kúpila hlavne kvôli tej vôni, lebo sa mi veľmi páči, ale nakoniec krémik viac používal priateľ ako ja, lebo ja som prešla na olejičkovanie.
- či robí nejaké zázraky neviem. Mňa nalákal hlavne kvôli vôni. Nabudúce už NEKÚPIM, ale zlý určite nie je. Keby neolejičkujem, tak ešte kúpim.


Labello, oliva a citrón


- mám rada labello a už veľmi dlho ho používam, ale tento konkrétny je podľa mňa odporný. Smrdí mne, aj priateľovi. Ako nakoniec som si na tú vôňu zvykla, ale už som to s ním dlhšie nevydržala a poriadny kus som vyhodila. Ja a táto kombinácia si cestu k sebe nenájdeme. Najbližšie sa nechystám kúpiť žiadne labello a rada by som siahla po niečom prírodnom. Momentálne mám do zásoby balzámiky labello čerešňa a biodermacke 2, takže najbližšie nič balzámové nekúpim.


No name, balzám/maska na vlasy


- nepamätám si, ku ktorej farbe na vlasy bol tento balzámik, ale vždy som ich mala rada, lebo som po použitý mala vlasy krásne, jemnučké ako z bavlnky a tá vôňa mi pripomínala kaderníctvo, keď sa o človeka starajú, hýčkajú, ale keďže sa mi vlasy dosť mastia, tak som balzamy vypustila a uvidím čo to spraví. Takže tento ešte s polovicou obsahu letel do koša.
- NEKÚPIM ZNOVA (keďže si už poriadne dlho vlasy nefarbím)


Mitia, sprchový gél, aqua minerals & vitamin E


- už keď som ho dostala bol po záruke, ale párkrát som sa s ním ospršila a voňal veľmi sviežo. Na leto je to určite paráda. Voňal ako more, oceán. Ale keďže veci po záruke nerada používam a snažím sa ich nepoužívať vôbec, a aby aspoň na niečo poslúžil, tak sa vyleje do záchodu a rozvonia nám záchod vôňou mora :)
- NEKÚPIM ZNOVA (ale len preto, že sa pomaly snažím prechádzať na prírodu)


Saloos, Rozmarín, kvetinová pleťová voda


- taká lekárenská, ale bylinková vôňa, ale nie je zlá. Človek si zvykne.
- chcela som vyskúšať kombinácia rozmarín a tea tree pleťové vody na tvár, ale keďže mi tento jeden výrobok prišiel so spotrebou mesiac, tak som sa rozhodla vystriekať ho na vlasy. Vyhodila som balzámy a používala som ho, aby som si mohla rozčesať vlasy a musím povedať, že na rozčesávanie je dobrý. Čakala som, že sa mi budú aj menej mastiť vlasy, ale v tom nebol dobrý. Takže na rozčesávanie budem používať.
- ASI KÚPIM ZNOVA


Eucerin, dermo purifyer, čistiaca voda


- je tam písané oil free (len pre zaujímavosť)
- vonia to zaujímavo. Ako keby ste sa chystali ísť umývať okná alebo podlahu, ale nie je to zlá vôňa. Mne sa páčila :D
- kúpila som si to v lekárni, lebo som si myslela, že je to na umývanie pleti (neviem čítať, čo vám poviem)
- nakoniec som to používala po umytí, dala na tampónik, pobehala po tvári a dala krém, ale keďže som začala pomaly prechádzať na prírodu, používať oleje, tak som to vypustila a nahradila ružovou vodou.
- bolo mi ľúto to vyhodiť, tak som si s ním chvíľu natierala chrbát, keďže aj ten mám vyhádzaný. Neviem, či je to tým, že som to nepoužívala pravidelne alebo tým, že žiadne zázraky to nerobí, ale s akné mi to nepomohlo, takže ešte aj s nejakým obsahom skončil v koši.
- NEKÚPIM ZNOVA


Pleva, pleťový krém na akné


- vyzerá to ako tie včelie hovienka alebo ako to nazvať (propolis?)
- nevonia to zlé, ale aróma zblíženia to nie je. Neviem k čomu by so to prirovnala.
- s tatom sme boli v nejakom nákupnom centre (asi Trenčín) vbehli sme do bio obchodu a chcela som konečne vyskúšať niečo z prírodnej kozmetiky, tak som siahla po tomto krémiku. Na tvár som ho používala zo začiatku pravidelne, ale keďže som ani po pár týždňoch nevidela zázraky vykašlala som sa nato a nahradila ho olejčekmi. Keďže mi ho bolo tiež ľúto vyhodiť, natierala som si s ním chrbátik, ale tiež nula bodov. Takže bye, bye aj s nejakým tým obsahom :/
- NEKÚPIM ZNOVA


Timotei, kondicionér, s ružou z Jericha a ružovým grapefruitom


- dala som sa ukecať reklamou
- bez parabénov, bez farbív, ale teda, žeby to bolo niečo zázračné no nezdá sa mi
- páčilo sa mi balenie, že sa to dalo položiť aj na vrchnák, takže keď som bola na konci mohla som ho v pohode používať a nemusela som ho dolovať. Aj otváranie sa mi páčilo. Stlačíte jemne sa vám otvorí, vytlačíte a znova stlačením na druhej strane zavriete. (Dúfam, že ste pochopili. Ja vysvetľujem dosť blbo :D)
- vôňa sa mi páčila. Taká osviežujúca. Grapefruitová.
- ale keďže balzámy a podobné veci majú na mojej hlave už stopku letel tiež do koša, aj keď v ňom ešte niečo bolo.
- NEKÚPIM VIAC


Gibellini Shark, holiaci strojček, pánsky


- kúpila som v lidli aj s náhradnými žiletkami
- je to síce mužský holiaci strojček, ale ja som chlpatá viac ako niektorí muži (áno, priznávam), tak jednoducho potrebujem poriadny krovinorez, ale teda toto by neoholilo ani môjho chlapa. Raz to použil a tak picoval, že nechápem ako som mohla domíňať a to som mala obrovskú zásobu žiletiek (naši mi ich kúpili dosť), ale tak dopoužívala som a vyhadzujem.
- páčilo sa mi na ňom, že mal 5 čepelí, takže by to malo byť delo, ale je to skôr striekacia pištoľ ako poriadny kanón. Smola.
- NEKÚPIM VIAC


Ametist, bahno z mŕtveho mora- toto bahno som dostala ešte pred sto rokmi od starkej. Vtedy som bola ešte lenivec a takéto veci som používala raz za rok. Teraz to dosť ľutujem, lebo keď som ho ku koncu začala používať pravidelnejšie, tak pekne vysušoval akné.
- smola bola, že sa nedal používať na tvár a na vlasy len nefarbené, takže vtedy som ho používať nemohla ani na vlasy len na chrbát, ale páčil sa mi.
- KÚPILA BY SOM ZNOVA len netuším, kde to starká vyhrabala. Asi ju niekde v tescu alebo kde zastavili nejaké predajkyne alebo možno jej to ponúkla nejaká známa. Netuším. Škoda toho, ale nejako to prežijem. Bahien je dosť, ale tu bola ta výhoda, že bolo už namiešané a čo som si kúpila, tak si musím miešať prášok a ja lenivec, ale aspoň odleniviem (hádam :D).


Takže ak ste sa dostali až sem gratulujem. Ste na konci. Ak ste niečo z toho používali dajte mi vedieť ako ste s tým boli spokojné vy. Alebo by ste z toho nič neskúšali, ale chceli by ste vyskúšať? Poteší ma každý názor. Pekný deň praje Pampe :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za komentár. Teším sa z každého jedného :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...