utorok 24. júna 2014

Rexanne Becnelová - Naučím ťa milovať


Anotácia:
James Lindford, vikomt Farley, má pred sebou sľubnú politickú kariéru a sobáš s krásnou lady Catherine, no všetky jeho plány stroskotajú, keď ho doženie vlastná minulosť. Jeho rozkošnícky životný štýl nezostane bez následkov: vikomt si privedie do domu dve nemanželské deti. Pred klebetami sa uchýli na vidiecke sídlo, kde však musí čeliť celému radu problémov s deťmi a domácnosťou. A navyše, v susedstve býva tá najpríťažlivejšia žena na svete...
Phoebe Churchillová žije pokojným životom - stará sa o malú farmu a vychováva svoju neter. Všetko sa zmení, keď sa vikomt Farley stane jej susedom. Svojou mužnou postavou a šarmom poplietol hlavu mnohým ženám, ale Phoebe je dosť rozumná na to, aby sa dala zviesť sukničkárom. Keď však pristúpi na to, že mu bude pomáhať s vedením chaotickej domácnosti, padne do osídel muža, ktorému zvodom len ťažko odolať. A skôr ako sa nazdá, osud ju postaví pred neľahkú úlohu: naučiť nenapraviteľného lámača ženských sŕdc, čo znamená skutočná láska...

O knihe:
original - The Heartbreaker
- 4. časť zo série Maker:
Dohadzovačka, Pomsta je sladká, Milenka na jednú noc, Naučím ťa milovať
obálka - pekná

Moje pocity:
- páči sa mi, že na začiatku (aj na konci) nás dostali do deja novinové články - Londýnske zvesti. Bolo to také iné. Nebolo to z pohľadu ani jedného z hrdinov, ale z pohľadu novinára. Dozvedeli sme sa to ako ostatní čitatelia novín.
- potom už bola 1. kapitola z pohľadu vikomta Farleyho. Hneď sme sa stretli s jeho dvoma dcérami, s ich bláznincom doma a s Phoebe a malou Helen.
- páčilo sa mi ako si Phoebe vedela poradiť s deťmi, či už riešila ich neplechy, choroby alebo ich len ľúbila. Išlo jej všetko pekne od ruky. Ale občas mi to prišlo už prehnané, že všetko čo jej prišlo pod ruku jej išlo ako po masle.
- sexu tam bolo aj na mňa až moc. Ale zase tento hlavný hrdina bol iný kanec. Tri nemanželské deti a ešte k tomu si ich zobral domov, aj keď bol zasnúbený s dámou. Ale to sa mi na ňom páčilo ako miloval svoje baby, aj keď boli nemanželské a vlastne sa k ním v slušnej spoločnosti ani nemal priznávať, ale on to urobil a dokonca ich aj ľúbil. To bolo krásne.
- nepáčilo sa mi, že sa Phoebe správala ako k...rva. Byť niečou milenkou a plánovať ňou byť aj po jeho sobáši. No to teda nie.
- takúto knihu som ešte nečítala. Mal nemanželské deti, priznal sa k ním, zobral si ich domov... Najskôr sa mi to nepáčilo. Zaujalo ma to a bola som zvedavá, ale myslela som si, že sa mi to nebude páčiť, ale mýlila som sa. Všetky jeho deti som si obľúbila. Boli zlaté, aj keď boli aké boli. Hlavne Izzy si v živote prežila veci, ktoré by dieťa nemalo zažiť. Žila s mamou k...rvou. Videla veci, ktoré by nemala vidieť a brala veci, čo jej nepatrili. Pri tom poslednom ma na konci pobavila. Takže nie až tak ideálne dieťa, ale aj tak Vás dostane.
- páčilo sa mi ako mala Izzy rada svoje sestry a ako ich chránila.
- to odhalenie jeho tretej dcéry bolo, že fúha. Si niekto robí srandu? Čakala som niečo podobné, ale nie až také divné.
- vzťahy sa tam formovali pekne pomaly a nie ako na bežiacom páse.
- bol tam ešte jeden pár a zopár iných postáv, ale všetko sa točilo hlavne medzi Jamesom a Phoebe a Izzy, Helen a Leylou.
- koniec bol taký trochu zrýchlený. Myšlienka bola dobrá, ale len tak jej to skrslo v hlave a hneď použila svoje zbrane a on detto? A už bolo všetko vyriešené? Žeby to fungovalo takto ľahké?
- pri tejto knihe sa dá stráviť príjemný čas

Za mňa:

2 komentáre:

Ďakujem za komentár. Teším sa z každého jedného :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...