utorok 10. júna 2014

Barbara Cartlandová - Hrdá princezná


Anotácia:
Po útrapách prežitých pri obliehaní Paríža sa princezná Ilona vracia na príkaz rodnej Dabrozky. S prekvapením zisťuje, že otec vládne nad krajinou nespravodlivo. Je zaslepený nenávisťou k princovi Sárosovi. Nepokoje medzi rodmi využijú ruskí dobyvatelia. Jediným riešením na záchranu krajiny je sobáš následníčky trónu s princom Sárosom. Princezná privolí vydať sa za muža, ktorého sotva pozná...

O knihe:
original - The proud princess
- nepochádza zo žiadnej série
obálka - sa mi páči. Ružová a ruže, čo by sa na tom dalo pokaziť? Možno až priveľa ružovej, ale to mne nevadí.

Moje pocity:
- príbeh bol zaujímavý. Podľa mňa mal dobrý potenciál, ale kúsok mu niečo chýbalo. Povedala by som viac strán, aby sa mohol viac rozviť. Nebol zlý, ale myslím si, že mohol byť lepší.
- bolo tam veľa opisov všetkého (prírody, okolia, nábytku...) niekedy ma to už nudilo
- kniha mi príde lepšia ako Pôvab a zloba, ale aj tak bola taká trošičku naivná
- Ilona sa mi zdala taká nemastná-neslaná. Okrem jazdy na koni mi neprišlo, že by niečím ako hlavná hrdinka vynikala. Proste niečo také šmrncnuté, že a toto jej ide, v tomto je dobrá, toto ju vystihuje. Ale nebola ani nudná. Takže ju beriem.
- princ Aladár bol dobrý hlavný hrdina. Na panovníka ako stvorený, lebo bol spravodlivý, aj všetko, ale zase sme sa o ňom nedozvedeli veľa. Viac sme vedeli o Ilone a tom čo v živote prežila ako o ňom a jeho minulosti aspoň mne sa tak zdalo.
- jej otec bol teda riadny hajzlík. Mlátiť ženu a deti. Ruky odťať. Jednoduché riešenie. Ale asi by sa to zle vykonávalo, keďže bol kráľ.
- boli tu trochu spomenuté boje vo Francúzsku, aj ako by to vyzeralo keby zaútočili Rusi na Dabrozk, ale nebolo to niečo, čo by bolo fuj alebo sadistické. Bolo to opísané slušne.
- bolo tam trochu emócii, ale nie moc
- pred koncom to bolo trochu trápne, ale koniec sa mi páčil. Bolo tam trochu sexu, ale len tak ako keď naberiete medzi dva prsty štipku soli. Páčilo sa mi to. Bolo to také aj áno, aj nie. Len tak okrajovo. To sa mi na tejto autorke páči, taká tá slušnosť a že knihy sú zaujímavý, aj keď nie sú pretlačené sexom.
- sú podľa mňa, aj lepšie knihy, aj horšie od tejto, ale za prečítanie stojí. Nemá veľa strán, takže aj keby vás nebavila nezaberie vám veľa času.

Za mňa:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za komentár. Teším sa z každého jedného :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...