nedeľa 29. júla 2018

Jude Deverauxová - Pod maskou mesiaca


Anotácia:
Po ponižujúcom rozchode Sophie utečie do mestečka, ktoré jej kamarátka z univerzity označila za raj na zemi. Sophina prvá skúsenosť s Edileanom má však od raja poriadne ďaleko. Cestou sa jej pokazí auto a na diaľnici ju takmer zrazí akýsi frajer. Sophie si nedá servítku pred ústa a schladí arogantného vodiča raz-dva. Čoskoro sa v celom mestečku hovorí len o tom, ako si neznáma kráska podala zatrpknutého doktora Reeda Aldredgea. Nestalo sa to prvý raz, čo sa Sophie pomstila nejakému mužovi. Pred príchodom do Edileanu ukradla bývalému priateľovi niečo, čo mu môže zničiť budúcnosť. Aj Reede Aldredge má svoje tajomstvá. Zúfalo túži po krásnej umelkyni, ktorá mu obrátila život hore nohami. Ak ju chce získať, nesmie si zložiť z tváre masku.

O knihe:
original - Moonlight masquerade
- 3. časť z mesačnej série:
Ranný svit mesiaca; Neznámy vo svite mesiaca; Pod maskou mesiaca
- povedala by som, že táto séria je voľným pokračovaním série Edileane:
Levanduľové ráno; Zlaté dni; Šarlátové noci, Promises VOOK (u nás nevyšla); Vôňa jazmínuKameň želaní; Change of Heart (v češtine to už vyšlo, tak dúfam, že to vyjde aj u nás)
obálka - ani zelenú moc nemusím, ale tento odtieň sa celkom dá, ale tú masku by som tam dala asi trochu inú. To za ňou bude asi cesta. Takže zase celkom výstižná a fajn obálka.

Moje pocity:
- apríl 2018
- cele mesto jej tajilo, že chlapík, ktorý ju skoro prešiel je ten istý, u ktorého pracuje. Akože bolo to fajn a zaujímavé, ale aj trochu hnusné. Pekne od nich, že chceli pomôcť doktorovi nájsť si lásku a aj sebe, aby z neho nebol frfloš, ale to naozaj pre Edilejčanov boli všetci ostatní, ktorí nezaložili toto mestečko, len nejaký odpad, s ktorým sa môžu zahrávať alebo čo? Podľa mňa to boli fajn ľudia, ale občas to vedeli pekne prepísknuť.
- tie jeho ježibaby alebo ako ich nazvať - jeho sekretárky, mi tam občas liezli na nervy. Stále len ohováračky, klebetenie a trochu moc sa starali do toho do čoho nemuseli. Neviem tie mi tam ako spestrenie moc neprišli. Z ich pohľadu bol Reed naozaj dudroš, ale keď sme sa nato pozreli z jeho pohľadu, tak ľuďom aj pomáhal nie len na nich vrešťal, lebo nemal s nimi trpezlivosť.
- autorka nám na začiatku ukázala ako sa Sophie rozišla s priateľom Carterom, ale neskôr nám ukazovala aj to ako sa spoznali. Keby tam nie je Reed a nie je taký okúzľujúci, asi by sa mi páčilo, keby sa Sophie vrátila späť ku Carterovi. Ich chodenie spolu bolo pekné, romantické, také zlatučké. Ale jeho škoda. Nemal poslúchať ocka.
- prvé stretnutie hlavných hrdinov nebolo najlepšie, ale čo sa z toho vykľulo bola ešte väčšia sranda. Vôbec som si to na prvé prečítanie nevšimla. Kto bol vinník a kto obeť? Dozviete sa na konci príbehu.
- ta krádež, čo sa tam odohrala bola super. Ale prišlo mi to trochu od veci. Keby to viac prehĺbili, rozpitvali alebo niečo. Takto to tam bolo len krádež, kovbojka okolo toho a koniec. Ale zabavila som sa.
- s Roanom sme sa stretli už predtým a nejako veľmi ma neočaril, ale v tejto knihe sa mi začínal páčiť. V predošlej časti bol trochu taký uhundraný - vhodný na starého mládenca, aj keď sympoš, ale v tejto časti dostal taký iný šmrnc. Asi preto, že bol na love. Jeccu nemohol baliť, ale Sophia bola voľná. Možno by sa mi páčila aj kniha o ňom. Aj keď je to učiteľ a čakala som, že bude nudný, tak by možno vedel prekvapiť.
Citujem jeho myšlienky:
Škoda, že sa nenarodili v stredoveku. V tých časoch by mohol vyzvať bratranca na súboj o Sophinu ruku. Keďže bol mohutnejší než Reede, určite by zvíťazil.
- trochu ma mrzí (trochu dosť), že sme sa tam viac nestretli s jej priateľkami Kim a Jeccou. Pozrela by som si ich stretnutie. Ako spolu vychádzajú a tak.
- kniha sa mi páčila, zaujala ma, ale prišla mi asi najslabšia zo všetkých troch.
- aj tu bol ten koniec taký preplácaní, samé happy endy a všetko jej dokonalo vychádzalo. No ja neviem to mi zase moc nesadlo. Ale aj tak stojí kniha za prečítanie.

Za mňa:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za komentár. Teším sa z každého jedného :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...