nedeľa 8. decembra 2013

Lisa Kleypasová - Láska v čase Vianoc


Anotácia:
Blížia sa Vianoce a do Londýna pricestoval z Ameriky Rafe Bowman, aby sa stretol s Natalie Blandfordovou, slušne vychovanou, krásnou dcérou lady a lorda Blandfordovcov. Ak chce dediť, musí vyhovieť otcovi a oženiť sa s aristokratkou. Nebyť jeho výstredných spôsobov Američana a neveľmi chýrnej reputácie, tomuto sobášu by nič nestálo v ceste. Aby šlo všetko ako po masle, ponáhľajú sa mu na pomoc jeho dve sestry a ich dve priateľky, ktoré ešte nedávno na plesoch nikto nepozval do tanca, no napokon si spoločnými silami našli milujúcich manželov. Kým Rafe začne Natalie dvoriť, musí sa oboznámiť s etiketou londýnskej spoločnosti. Vtedy sa ukáže, že získať za manželku pravú mladú dámu je zložitejšie, ako si to predstavoval, predovšetkým preto, že ako muž je zvyknutý dostať všetko, čo chce. Vianoce nečakane ovplyvnia všetkých, urobia z cynika romantika a rozhoria vášeň v jednom plachom srdci.

O knihe:
- original - A wallflower Christmas
- zo série čakanky:
Tajomstvá letnej noci, Vôňa jesene, Zimná láska, Jarná vášeň, Láska v čase Vianoc
- obálka - mohla byť aj lepšia, ale dá sa to prežiť. Len nechápem pointu tých dvoch klobúčikov (to si niekto prečítal len poslednú vetu?), ale páčia sa mi tie snehové vločky.

Moje pocity:
- čo myslíte ako dlho mi trvalo, kým som sa rozhodla, že táto kniha musí padnúť ako prvá a obehne, tak všetky ostatné? Odpoveď - do polky anotácie. Kde som pochopila, že toto je Bowman, akože brat mojich Bowmanok, akože čakaniek, akože tomuto odolať? hhh :D
- len ta hrúbka ma štve, takéto knihy čítam pri čaji :D Obrazne povedané, ale nemám rada, keď sa začítam a šup je koniec. Pri hrubších knihách mi to tak nevadí ako pri takýchto jednohubkách.
- kniha sa mi páčila. Boli tam spomenuté všetky 4 čakanky so svojimi manželky. Zase krásne prostredie Stony Cross Park. Nato, že sa kniha venovala rovnako hlavným hrdinom ako aj ostatným čakankám bola naozaj tenká.
- najviac sa mi páčila príhoda so stavaním stromčeka :) Najkrajšia časť, aj s tým vojačikom, aj s tým "hniezdom" na stromčeku :D Ako vždy som sa veľmi dobre pobavila a užila si čítanie. Komu by sa nepáčilo stavať stromček s naozaj dobrými priateľmi skoro ako rodina? A ešte k tomu taký krásne veľký stromček a vlastne aj v tej dobe? Taký zážitok musí byť úžasný.
- ten epilóg mi prišiel taký nejaký len, aby sa nepovedalo, lebo na dvoch stranách boli spomenuté osudy viacerých ľudí. Myslím, že by si to zaslúžilo, aj viac strán. Neviem občas som si nebola istá, či to písala Lisa, lebo naozaj je to nejako ochudobnené o stránky, ale možno sa stratili stránky v preklade. To sa stáva.
- a aby som nezabudla. Páčil by sa vám taký ľúbostný ako bol v knihe alebo teda hocaký ľúbostný list? Mne teda áno.
- ak ste túto knihu ešte nečítali, tak kedy by bol lepší čas na dávku romantiky, vášne a histórie ako na Vianoce?

Za mňa:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za komentár. Teším sa z každého jedného :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...