streda 17. decembra 2014

Lisa Kleypasová - Dažďová cesta vo Friday Harbore


Anotácia:
Kleypasová nás ustavične presviedča, že romantika môže byť súčasťou nášho každodenného života.
Umelecká sklárka Lucy Marinnová žije s priateľom Kevinom v krásnom mestečku Friday Harbor v štáte Washington. Kevina pokladá za spriaznenú dušu. Odmalička mala nadprirodzené schopnosti, vďaka ktorým vedela vytvárať nádherné diela zo skla. Kevin ju však podvedie s jej sestrou a Lucy ostane citovo zmätená. Záchranou môže byť majiteľ vinohradu Sam Nolan. Lucy si však po sklamaní z predošlého vzťahu neverí - hoci to medzi nimi iskrí, váha, či má znova riskovať. Možno sceliť rozbitý život tak, aby vzniklo niečo krásne?

O knihe:
- original - Rainshadow Road
- 2. časť zo série Friday Harbor:
Štedrý deň vo Friday Harbore; Dažďová cesta vo Friday Harbore; Jazero snov vo Friday Harbore; Krištáľový záliv vo Friday Harbore; Lightning Bay (u nás ešte nevyšla)
- obálka - neviem sa rozhodnúť, ktorá sa mi páči viac. Naša? Origoš? Obe majú niečo do seba, ale tá origoš sa ku knihe hodí viac.

zdroj

Moje pocity:
- anotácia je ako keby som ju písala ja :D Aj ja preskakujem z jednej myšlienky na druhú a potom to tak vyzerá.
- kniha začína Lucynim detstvom. Najskôr mi to prišlo také, že prečo. Moc ma to nezaujíma. Mám radšej, keď sa kniha začne priamo vhupnutím do deja a postupne sa dozvedáme čo sa stalo, nejaké čriepky z minulosti... Ale tu sme sa najskôr dozvedeli, čo sa stalo Lucy, keď bola dieťa a mohli sme si utvoriť obraz o jej sestre, rodičoch a Lucy hneď od začiatku. Takže to vôbec nebolo zlé.
- potom prišlo odhalenie, že jej sestra a jej priateľ spolu chrápu. A ešte ten neverník (pôvodne to bolo iné slovíčko) z toho obvinil Lucy (aj keď nie úplne priamo, ale stačí čítať medzi riadkami). Môj ty bože. Odhaliť, že ste mali celý čas po svojom boku neznámu osobu a vykľulo sa z nej hovädo nie je nič príjemné. Ale zase v tom najhoršom prišiel na scénu Sam. Veď ako sa hovorí - Klin sa klinom vybíja. (Aj keď nie vždy to musí byť pravda. Občas je dobre si aj oddýchnuť a byť single. Teda v tom prípade, že by sa jej do života nepriplietol Sam.)
- Sam sa spolu so svojím bratom stará o malú Holly, dcéra ich mŕtvej sestry. Práca občasnej pestúnky mu ide veľmi dobre a niektoré tie rozhovory medzi ním a Holly sú veľmi zábavné. Úplne sa hodí na rolu bláznivého strýka.
- Sam je vinár, sympaťák, vedátor, vtipálek... Takže obľúbiť si ho hneď v prvej časti netrvalo dlho a ako hlavný hrdina nesklamal. Dozvedeli sme sa nejaké zaujímavosti o jeho detstve, ako sa dostal k tomu čo robí a podobné pikošky. Tie jeho bláznivé trička nemali chybu. Hlavne to s modrou telefónnou búdkou :*
- jednou zo zaujímavosti boli aj čary, ktoré sa tam diali. Ako beriem, verím, ale knihu teda mohli strčiť medzi fantasy alebo čo ja viem, ale nie zo súčasnosti. Ale nebolo to zlé, len také zvláštne.
- stretli sme sa tu aj s Markom a dozvedeli sme sa čo majú s Maggie nové
- dozvedeli sme sa nejaké zaujímavosti o skle
- bola tam parta motorkárov. Tí mohli byť spomenutí aj viac, aspoň trošku viac.
- som zvedavá na Alexa. Aký z neho bude hlavný hrdina. A hlavne ako dokáže spraviť autorka z "alkoholika" a úplnej trosky hlavného hrdinu. Tak nato som už veľmi zvedavá.
- s postavami to bolo tak narovnako ako v prvej časti - Sam; Lucy; Mark; Holly; Alex; Kevin - jej ex; Alice - jej sestra; Justine a Zoe, jej kamarátky a jej rodičia
- ďalšou zaujímavosťou bol príbeh jej otca, ale nič vám nepoviem :P
- ak prekusnete, že sa v knihe dejú zázraky (čo mne nevadí, ale mohli ma nato pripraviť), tak určite stojí za prečítanie

Za mňa:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za komentár. Teším sa z každého jedného :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...