štvrtok 4. júna 2015

Jude Deverauxová - Kráľovská odysea


Anotácia:
Princ Rowan je od narodenia predurčený stať sa kráľom. Cesta za naplnením jeho osudu je však dlhá a náročná. Pri prvom stretnutí s Jurou vie, že ona je tá vyvolená, ktorú túži mať po svojom boku a ktorú chce po celý život milovať. Jura takisto zahorí láskou, hoci rozumom si to dlho odmieta pripustiť. Vzájomná strhujúca vášeň ich napokon spojí a pomáha im v úpornom boji za vznešené kráľovské ciele.

O knihe:
original - The maiden
- kniha pochádza zo série Montgomery / Taggert, takže sem hodím len LINK, lebo prepisovať to a vyznať sa v tom, že fúha. Našla som 3 linky a na každom to bolo trochu inak.
obálka - moc sa mi nepáči. Zelenú nemusím a ten opustený prsteň nejako nechápem.

Moje pocity:
- kniha ma nelákala. Viem, že Jude píše dobré knihy, ale občas sa aj majster tesár utne. Ten obsah neviem nebolo to niečo pričom by som si povedala to bude bomba alebo nato sa už teším. Predstavovala som si pri tej knihe niečo ako Rosamunda (Beatrice Small) a tá ma teda nebavila, ale poriadne som sa mýlila.
- kniha bola fantastická. Strhla ma a za dva dni som ju mala sežranú. Aj som z toho bola trochu smutná, lebo hlavných hrdinov som si obľúbila.
- to ako sa zobrali bolo za dosť zvláštnych okolností, aj to ako si nažívali v manželstve nebolo bohvie čo, ale celkom dosť sa tam toho dialo. Chvíľu som sa bála, keď bolo ešte dosť strán do konca, že sa rozídu / rozvedú a on skončí s tou, ktorú si mal brať pôvodne. Už som aj také knihy čítala. Jasne človek musí vedieť ako daná autorka píše, keď už má od nej čo to načítané, ale nikdy neviete, či autorke neprepne a zrazu zabije hlavnú hrdinku a dosadí tam napríklad chlapa :D
- páčilo sa mi, že ženské hrdinky neboli žiadne ufňukané chudery, ale poriadne bojovníčky
- kniha mi prišla dosť divoká, krvilačná, občas aj nejaké tie amazonky sa tam vyskytli a podobné vecičky, ale chápem Škótsko, hlboká minulosť, tam to bolo zrejme dosť také divoké, ale práve toto sa mi na tom páči. Ak raz navštívim Škótsko dúfam, že bude také krásne a divoké ako si ho predstavujem (a dúfam, že tam natrafím aj na nejakých takých fešných knižných horalov, chlapov ako hora :D).
- aj keď sa v knihe nedialo nič drastické, ale pri jednej smrti som si trochu pofňukala, ale chápala som, že to malo význam a bolo to nakopnutie pre Rowana
- Rowanova sestra mi prišla občas taká rozmaznaná, keď sa tam stále na neho sťažovala, ale to bolo skôr tým, že jej liezlo na nervy, že Rowan robí zo seba hlupáka a ona nechápala prečo. Ale inak to nebola taká pravá anglická kvetinka, že odtrhnete a zvädne. Kdeže. Nezaprela by krv po tatkovi.
- nepáčilo sa mi, že Jura bola zaslepená a chcela vidieť na tróne svojho brata. Chápem krv nie je voda, ale ona mala predsa len radšej svoj ľud, takže by im mala chcieť dobro, ale tak čo nebola blbá, tak som len čakala, kedy sa jej otvoria očí a zistí, kto je skutočný kráľ a kto len baží po moci a kašle na ľudí.
- zo začiatku som si myslela, že Rowanov takto je slaboch, keď sa tak ľahko vzdal deti, ale keď sa to tam vysvetlilo, pochopila som, že to bol nie len silný, ale aj rozumný chlap. Škoda, že musel zomrieť.
- mohla by som tu toho ešte veľa popísať, lebo sa tam toho dialo naozaj dosť. Nie len láska medzi Rowanom a Jurou, ale aj jeho snaha o zjednotenie všetkých kmeňov a takisto to ako chcel všetkým dokázať, a aj sebe, že si zaslúži byť kráľom, lebo je nie len rozumný, ale aj pravý škótsky bojovník. Vážne by som sa tu mohla ešte dlho rozpisovať, ale to by už bol poriadne dlhý článok, takže ak máte radi škótske knihy a silných chlapov aj ženy, len smelo do čítania.

Za mňa:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za komentár. Teším sa z každého jedného :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...