streda 17. augusta 2016

Gaelen Foley - Môj hrdinský džentlmen


Anotácia:
Lord Trevor Montgomery, jeden z najodvážnejších členov Klubu Inferno a vychýrený zvodca, opustil nebezpečný svet špiónov a zločincov, aby zistil, že ten najťažší zápas ho ešte len čaká: ak sa chce vrátiť do normálneho života, musí sa znova naučiť dôverovať a milovať...
Plachá, dobrosrdečná a obetavá slečna Grace Kenwoodová je pastorova dcéra, ktorá svoj život zasvätila pomoci svojmu otcovi a všetkým ľuďom v núdzi. Nikdy ani len nepomyslela na to, že by sa mohla vydať a založiť si vlastnú rodinu. Náhodné stretnutie s lordom Montgomerym však obráti jej pokojný starodievocký život naruby a prebudí v nej tajné túžby...
Trevor zanevrel na celé ženské pokolenie, keď ho opustila snúbenica, najkrajšia dievčina v Londýne. A hoci sa mu ženy doslova vrhajú k nohám, nemá záujem o žiadnu z nich. Keď počas bálu narazí na Grace, omylom ju pokladá za jednu z vydajachtivých krásavíc, ktorá sa ho pokúša zviesť. Rozhodne sa jej dať príučku v podobe horúceho bozku a rýchlo zistí, ako veľmi sa mýlil...

O knihe:
original -  My Notorious Gentleman
- Môj zvrhlý markíz; Môj nebezpečný vojvoda; Môj neodolateľný gróf; Môj krutý princ; Môj škandalózny vikomt; Môj hrdinský džentlmen; Zvodcove tajomstvá
obálka - pekná, ale lakovali si v tej dobe nechty? Neviem. Ale aj tak sa mi páči.

Moje pocity:
- ešte jedna kniha a budem mať celú sériu. Juch:)
- túto sériu mám veľmi rada, takže mi bolo ľúto, že preskakujem jednu časť, ale keďže ju ešte nemám a chcela som už čítať niečo poriadne a vedela som, že táto kniha bude dobrá, tak som išla na istotu
- musím, ale povedať, že kniha nebola taká akú som očakávala. Nebola zlá. Za chvíľu som ju zhltla, ale keď ju porovnám s inými časťami, tak sa mi zdala trochu taká slabšia.
- pastorova dcéra, mala obrovské srdce, odvahu, ale nebavila ma až tak. Keďže jej otec bol pastor nemohli sme od nej očakávať priveľkú divočinu.
- stále sa tam riešilo, že Trevor je vrah. S tým sa už nič nedalo robiť. Buď prijať alebo nechať tak. Mne to až tak veľmi nevadilo. Samozrejme to nie je ukážkový hrdina, ale bojoval za "dobrú" vec. Nezabíjal pre radosť.
- konečne bol klub Inferno prezradený a všetci zistili, že jeho členovia nie sú žiadni opilci, ale hrdinovia. Konečne. Na toto som čakala, ale pravdu povediac potom to stratilo to svoje tajuplné čaro. Za zatvorenými dverami si mohli robiť všelijaké špionážne veci, nikto o nich nič nevedel, len vymyslí, ale aj z tejto stránky som bola na nich zvedavá. Čo sa stane, keď to praskne.
- som zvedavá na knihu o jeho priateľovi, ktorý je vo väzení. Ten mi prišiel o niečo zaujímavejší. Dúfam, že to bude dobrá kniha. Teda, ak sa k nej dostanem, lebo tuším je len v angličtine.
- musím povedať, že som pri tejto knihe preliala dosť veľa sĺz. Čítať ju v období, keď človek príde o psíka nie je bohvie čo. Tomu hajzlíkovi, čo sa ku svojmu psíkovi správal ako k veci by som vykrútila krk.
- Callie, susedka Grace, mi poriadne liezla na nervy. Rozmaznaný fracek. Trevora tam obháňala ako taká štetka. Ale aspoň niečo mi pri tej knihe zdvíhalo tlak, keďže hlavný hrdinovia ma občas nechávali chladnou.
- určite by sa o tejto knižke dalo napísať viac, ale keďže blogujem po sto rokoch, tak sa vyjadrím len takto v skratke
- možno by som dala až 3 a pol pusinky, ale keďže robím recenziu s odstupom času, tak som nedala. Kniha nebola taká, že by sa mi vryla do pamäte. Niečo si z nej pamätám, ale nie je to také, žeby som po nej teraz musela siahnuť a opätovne ju čítať.

Za mňa:

2 komentáre:

 1. Ahoj tiez sa mi zdala tato kniha zo serie Inferno najslabsia. Inak uz vysla aj o Nickovi v slovencine vola sa Zvodcove tajomstva - odporucam :)
  Silvia

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) idem si to upraviť aj do článku, nech to mám pekne pokope. Ešte som sa k nej nedostala, ale som zvedavá aká bude. Asi budem musieť začať pracovať v banke a pomaly ju vykrádať :D vtip. radšej robiť v kníhkupectve bolo by to krajšie prostredie :)

   Odstrániť

Ďakujem za komentár. Teším sa z každého jedného :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...